Ako kúpiť bitcoin

Existuje niekoľko možností ako kúpiť bitcoin. Medzi dva najjednoduchšie spôsoby patria:

Nákup na online burze alebo zmenárni

Nákup prostredníctvom bitcoinového automatu.

Nakoľko je Bitcoin veľmi volatilný, akýkoľvek nákup poctivo zvážte a investujte len peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť.

Ako kúpiť bitcoin na online burze alebo zmenárni.

Najprv je potrebné sa zaregistrovať. Väčšina búrz vyžaduje prejsť procedúrou overenia identity KYC/AML. To znamená, že budete musieť poslať oskenovaný občiansky preukaz prípadne pas a navyše doklad dokazujúci vašu adresu (výpis z bankového účtu, list s platbou za energie a podobne).

Následne čakáte na overenie vašej identity a po odsúhlasení zo strany burzy si môžete poslať vaše peniaze na burzu najjednoduchšie SEPA prevodom v mene EUR.

Po pripísaní peňazí na tvoj účet na burze môžeš následne nakúpiť bitcoiny a poslať si ich do vlastnej peňaženky.

Dôsledne neodporúčam držať bitcoiny na burze z dôvodu možného hacku alebo krachu burzy.

Nákup bitcoinu prostredníctvom bitcoinového bankomatu.

Bitcoiny je možné nakúpiť aj v niektorých slovenských mestách prostredníctvom bitcoinových automatov. Umiestnenia bitcoinových automatov si môžeš pozrieť na stranke coinatmradar.com.

Ako kúpiť bitcoin v automate.

Do určitej sumy je možné nakúpiť bitcoiny bez overenia totožnosti. Na automate zvolíte možnosť Kúpiť. Na mobilnej peňaženke navolíte prijať. Aplikácia v mobile vám vygeneruje QR kód s tvojou Bitcoin adresou. Túto necháš zosnímať automatom. Zaplatíš kartou alebo hotovosťou a automat pošle bitcoiny do tvojej mobilnej peňaženky.